عزاداری‌های محرم باید در رسانه‌ها و فضای مجازی منعکس شود

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علامه طباطبائی با اشاره به اینکه در بعد جنگ بزرگ رسانه‌ای باید حقیقتاً به ظرفیت رسانه بپردازیم، گفت: مراسم‌ها و  برنامه‌های حسینی در حسینیه‌ها باید به طور کامل در رسانه‌ها و فضای مجازی به تصویر درآید و نمایش دادن آن موجب ریا نمی‌شود و منافاتی با دینداری خالصانه ندارد.
حجت‌الاسلام صادق اکبری‌اقدم بعد از مراسم پر فیض زیارت عاشورا که با حضوراستادان و کارکنان دانشگاه علامه طباطبائی و با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در حیاط مسجد امام علی(ع) این دانشگاه برگزار شد، طی سخنانی با تسلیت ایام محرم و عزای اباعبدالله الحسین(ع) و تشکر از برپایی زیارت عاشورا و برافراشتن پرچم روضه سید الشهداء در جوار مسجد امام علی(ع)، افزود: در همآوردی با جبهه مقابل نظام به‌خصوص جنگ رسانه‌ای باید تلاش و مجاهدت کنیم و با هم‌افزایی و کار مجاهدانه این پرچم مقدس را برافراشته نگه داریم تا در این عرصه به پیروزی کامل برسیم.
وی اظهار کرد: در برنامه معرفت‌افزایی استادان که خدمت حضرت آیت‌الله جوادی آملی رسیدیم، ایشان فرمودند: «بعد از شهادت سردار سلیمانی شخصیت بزرگ ایشان و برکت وجودیشان و حرکتی که در طی سال‌ها آغاز کردند و خالصانه ادامه دادند، بیانگر این مطلب است که اصحاب امام حسین(ع) در تاریخ تنها نماندند بلکه هستند و حضور دارند و در طول تاریخ نور افشانی می‌کنند.
اکبری‌اقدم در ادامه افزود: دشمنان اسلام در دو جبهه بیرون مرزها و داخل مرزها و دشمنان داخلی به دشمنی می‌پردازند. دشمنان بیرونی از بیرون با تحریم، تهدید و ابزارهای مختلف ایجاد مشکل و دشمنی می‌کنند و دیگری دشمنی نرم و نفوذ است که در درون حکومت دینی اتفاق می‌افتد. 
وی خاطرنشان کرد: در زمان پیامبر گرامی اسلام(ص) حکومت اسلامی با زحمات و مشقت‌های فراوان تشکیل شد و در زمان امیر المومنین(ع) احکام دینی تبلور یافت اما شخصی مانند یزید که متعبد و مقید به شریعت و احکام اسلامی نبود می‌آید و نظام اسلامی را از درون دچار آسیب و انحراف کرده و تصویر مردم را نسبت به اسلام و احکام دینی ضعیف و تغییر می‌دهد. در مقابل آن شخصیت عظیم ابا‌عبدالله الحسین(ع) به مبارزه عملی و همه جانبه با این انحراف می‌پردازد و در این راه آزادمنشانه خود و یاران بزرگوارش به فیض عظمای شهادت می‌رسند. 
مسؤل نهاد رهبری دانشگاه علامه تصریح کرد: امروزه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، هم دشمنان بیرونی و درونی و هم دشمنانی در قالب نرم دارد که باید جدی‌تر از همیشه پای این پرچم برافراشته شده ایستاد و با دشمن مبارزه کرد.
کلمات کلیدی
Ahmad Zouleh
تهیه کننده:

Ahmad Zouleh

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *