پیام تسلیت مرکز هم‌اندیشی اساتید دفتر نهاد رهبری دانشگاه علامه طباطبایی (ره) به مناسبت ارتحال جانسوز فقیه، فیلسوف، حکیم مجاهد و عالم ربانی علامه آیت اله مصباح یزدی (ره)

بسم الله الرحیم الرحیم

مرکز هم اندیشی اساتید دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علامه طباطبایی (ره) ارتحال جانسوز فقیه، فیلسوف، حکیم مجاهد و عالم ربانی علامه آیت اله مصباح یزدی (ره) را به محضر مقدس ولی عصر ارواحنا له الفداء و مقام معظم رهبری امام خامنه ای مدظله العالی و حوزه های علمیه و مراکز دانشگاهی تسلیت می گوییم.

ایشان در سراسر عمر با عزت و پر برکت خود با نظریه پردازی و نشر تألیفات متنوع و تربیت شاگردان مهرز و فاضل برای حوزه علمیه و مراکز دانشگاهی و تأسیس مؤسسات آموزشی – پژوهشی خدمات ارزنده ای داشتند و همواره در سلوک علمی و عملی بر صراط مستقیم و تبعیت از ولایت فقیه بودند و در طوفان های سهمگین فتنه ها به دفاع از حریم ولایت برخاستند.

آیت اله مصباح یزدی (ره) با همت والا به رفع شبهات و انحرافات فکری همت گماشت و با قدرت اجتهاد و  اندیشه های بلند مرتبه در جهادی هوشمندانه و عالمانه به مقابله با تفکرات الحادی غرب و مارکسیستی پرداخت. این فیلسوف گرانقدر از پیشگامان و از پایه گذاران تحول علوم انسانی بود و در طی سالیان متمادی ارتباط اثرگذار با اساتید و دانشجویان دانشگاه ها داشت.

از ویژگی های ارزشمند ایشان، بینش عمیق سیاسی و خلوص باطنی این عالم شجاع بود که با منطق قوی و برهان مستحکم در نقد جریان های سیاسی آلوده، موجب اهانت ها و هجمه به ایشان گردید، لکن این عالم متخلق صبورانه تحمل کرد و ثابت قدم و استوار در خط مستقیم انقلاب اسلامی روشنگری نمود.

همراهی این عالم ارزشمند و شخصیت بزرگ با امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری در مبارزات انقلاب و پاسداری از حریم ارزش ها و مبانی نهضت عظیم اسلامی است از امتیازات ویژه آن مرحوم بود.

عاش سعیداً و مات سعیداً

کلمات کلیدی
Ahmad Zouleh
تهیه کننده:

Ahmad Zouleh

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *