سالروز میلاد امام زین العابدین علیه السلام مبارک باد

زبان گویای حسین

پنجم شعبان سال ۳۸ هجری قمری امام زین العابدین علیه السلام یگانه امامی که مادر مکرمه ایشان شهربانو دختر یزدگرد آخرین ملوک فارس بود در مدینه منوره در منزل آقا اباعبدالله الحسین علیه السلام پا به عرصه وجود نهاد و با آمدنش مادر گرامیشان به رحمت الهی واصل گردید. پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند: خداوند متعال از بندگان خود دو گروه را برگزیده است؛ از عرب قریش از عجم فارس. امام سجاد علیه السلام می فرمودند: من فرزند دو برگزیده الهی می باشم.

آقا امام سجاد علیه السلام در پاسخ به سوالی که چرا با مادرتان هم خوراک نمیشوی؟ فرمودند: همان و کراهت دارم دستم به لقمه ای دراز شود که چشم مادرم دنبال آن می باشد.

رعایت حفظ حریم والدین برای ایشان زبانزد عام و خاص بود کسی که برای مادر خوانده خود اینچنین حریم نگه میدارد. امام صادق فرمودند: امام زین العابدین چهل سال بر پدر بزرگوار خود گریست. امام سجاد علیه السلام با گریه کردن مظلومیت و محرومیت خود را تبلیغ و ظلم و ستم گری ظالمان را به مردم می رساند. معصومین (ع) در راه احقاق حق و ابطال باطل هیچ وقت ساکت نبودند و مقتضای زمان امکان از حقوق ثابت خود دفاع می کردند، گاهی به شمشیر و گاهی با تبلیغ و گاهی با گریه و اندوه و نوحه و عزا.

" امام سجاد علیه السلام باید زمینه کار آینده را برای حکومت الهی و اسلامی فراهم کند. ایشان زبان گویایی برای خون‌های ریخته شده عاشورا است. امام علیه السلام در زمانی زندگی می‌کند که به فرمایش امام صادق علیه السلام: مردم پس از امام حسین علیه السلام به جز( سه نفر یا پنج) نفر همه مرتد شدند.

امام سجاد می فرمودند: در تمام مکه و مدینه ۲۰ نفر نیستند که ما را دوست داشته باشند."

کلمات کلیدی
سید امیر ابراهیمی
تهیه کننده:

سید امیر ابراهیمی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *