چهارشنبه ٠٩ فروردين ١٣٩٦
نمایه
اوقات شرعی
صفحه اصلي > اخبار  


بیست و دومین دوره دانش افزایی استادان دانشگاه علامه طباطبایی(ره)
بیست و دومین دوره دانش افزایی استادان دانشگاه علامه طباطبایی 30 دی تا 2 بهمن ماه در مشهد مقدس برگزار گردید.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علامه طباطبایی(ره)، بیست و دومین دوره دانش افزایی اساتید در جوار بارگاه ملکوتی ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا( ع )، از مورخ 30دی  الی 2 بهمن ماه برگزار گردید.

در این دوره که با حضور رئیس دانشگاه  و اعضای هیئت رئیسه برگزار شد، یکصد و بیست نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه در چهار دوره دانش افزایی شرکت نمودند.

در افتتاحیه این مراسم ، حجت الاسلام والمسلمین اکبری اقدم، مسئول نمایندگی نهاد  مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن خیر مقدم خدمت  اساتید، از استقبال گسترده آنها  در این دوره ها تقدیر نمود. ایشان یکی از اهداف مهم این دوره ها را برقراری انس و الفت بین اساتید  دانست و با توجه به تفاوت تخصص  های اساتید ، آن را فرصتی برای تبادل - تضارب  و تولید اندیشه های جدید اظهار کردند .

در ادامه، دکتر حسین سلیمی، ریاست محترم دانشگاه علامه طباطبایی،  ضمن اشاره به فضای همدلی بوجود آمده در بین اعضای هیئت علمی دانشگاه، کار ویژه دانشگاه را تبیین و گشودن گره های معرفتی دانست.

دکتر سلیمی افزود: با هماهنگی به عمل آمده با شورای تحول علوم انسانی و نمایندگی نهاد  مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ، بنا بر این است که دانشگاه ما یک پایگاه اصلی برای تولید متون جدید در حوزه علوم انسانی باشد؛ متونی که ویژگی های آن بومی بودن،کارامد بودن، روزآمد بودن و انطباق با تفکرات دینی است.

در ادامه اساتید  در چهار گروه  تاریخ علم وتمدن اسلامی، اندیشه سیاسی اسلام و مبانی انقلاب اسلامی، اخلاق علمی و حرفه ای و روش های برداشت سازوار از قرآن کریم حاضر شدند.

گفتنی است که  مدرس این دوره ها حجت اسلام دکتر عبدالکریم بهجت پور، منصور میر احمدی، حسن اسلامی اردکانی و دکتر سید احمد رضا خضری بودند .

 خروج
عنوان
طرح شمیم وصالتازه ها
نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها
وزارت علوم
وزارت بهداشت
صندوق رفاه دانشجويان
نشر معارف
نشريه پرسمان
سامانه پشتيباني سايت هاي اينترنتي نهاد
عمره دانشجويي
ازدواج دانشجويي
مركز آموزش مجازي دانشگاهيان
اعتكاف دانشجويي
حوزه دانشجویی
پرسمان