چاپ        ارسال به دوست

به مناسبت روزنیروی هوایی در حسینیه امام خمینی (ره)، نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با مقام معظم رهبری دیدار کردند

به مناسبت روزنیروی هوایی در حسینیه امام خمینی (ره)،  نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با مقام معظم رهبری دیدار کردند که در ابتدای امر گزارشی توسط امیر سرتیپ خلبان حسن شاه صفی ( فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران )ارائه شد .


 آیت الله خامنه ای در مورد روز تعیین کننده ی 19بهمن57 سخنانی فرمودند . ایشان فرمودند  نیروی هوایی در زمان طاغوت که امید و یکی از مورد اعتمادترین نیروهای رژیم طاغوت و نظام سیاسی آمریکا بود که از همین ناحیه ضربه سهمگین  بزرگی خوردند در صورتی که در آن فضا کسی این فکری را  نمی کرد که  آنها برای بیعت خدمت امام رسیدند . رهبر انقلاب این امر را رزق لایحتسب ((یعنی چیزی که محاسبه نشده بود)) خواندند . ایشان اشاره کردند باید همیشه رزق لایحتسب را مد نظر داشت  و اضافه کردند در اسلام نیامده است که محاسبه ی عقلانی  و مادی نکنید بلکه انجام دهید ولی در برخی مواقع به فراتر از آن هم بیندیشید که مصداق قرآنی آن هم وجود دارد وایشان دوباره رزق لایحتسب را خاطر نشان کردند و یک نمونه ی آن را جنگ تحمیلی خواندند .

امام  خامنه ای نگاهی اجمالی به جنگ تحمیلی داشتند  و آن جنگ را یک جنگ نابرابر از نظر تعداد نیرو ، سازماندهی، تشکیلات ، مهندسی، پدافندو دو نیروی زمینی و هوایی در حالی که ایران در وضعیتی خوبی به سر نمی برد و ایشان رزق لا یحتسب را یادآوری کردند که مدد الهی شامل حال ایران شد  و نیروی هوایی ما علی رغم کمبودقطعات و تجهیزاتی که داشت ایستادگی کردند 

آیت الله  خامنه ای در مورد روزی که قرار بود قبل از جنگ تحمیلی کودتایی توسط جمعی از افس

ران نیروی هوایی از پادگان شهید نوژه همدان شکل بگیرد یاد کردندو عامل خنثی شدن آن را یک خلبان دانستند که در این کودتا می خواستند نقاط حیاتی و حساس را مورد هدف قرار دهند . ایشان فرمودند در زمان جنگ تحمیلی پرواز های نیرو ی هوایی بود که باعث دلگرمی مردم بود  و آن زمان بنده نماینده مجلس بودم که وقتی صورت های پرواز را در مجلس بیان کردم همه تعجب کردند . همچنین ایشان از عملیات های مهمی مانند والفجر8 و کربلای 5 و ... که چه توسط ارتش و چه توسط سپاه بود یاد کردند . در ادامه از افسر پدافند هوایی (شهید ستاری ) که کار را باسرعت و جدیت دنبال میکرد یاد کردند . مقام معظم رهبری در ادامه ی مباحث از جوانان دعوت به کار کرد و اظهار کردند که بنده از تنگناها و خلاءهای شما جوانان به خوبی مطلع هستم  و فرمودند که این تنگنا ها باید با توکل بر خدا و همت بی دریغ شما پر شود .

در ادامه ی این ملاقات فرمودند  نباید عقل را در سایه اعتماد به شیطان پیش بگیریم و ایشان مثال سراب را زد که به دنبال آب است در حالی که آبی نیست و سراب است و ایشان اظهار کردند اعتماد به شیطانی که مخالف با اصل وجود شماست خطای بزرگی است و خواستار تلاش جدی شدند .

 ایشان درباره ی دولت آمریکا سخنانی عرض کردند ؛ رئیس جمهور تازه به روی کار آمده می گوید شما باید از دولت امریکا متشکر باشید !!! چرا ؟؟؟ به دلیل ایجاد تحریم ها، ایجاد داعش، حمایت از فتنه 88 که از یک طرف به بنده نامه می نویسند ما دوست شماییم ولی از طرفی دیگر از فتنه حمایت می کنند؛ ایشان میخواست با تحریم ها ایران را فلج کند اما به این خواسته اش نرسید و هیچ کسی به این خواسته نمی رسد این چهره ی واقعی نفاق است و این  پنجه ای است که در دستکش مخملی قرار گرفته است  و ایشان می گوید از من بترسید ! نه  مردم پاسخ این حرف ها را در 22 بهمن خواهند داد  و نشان می دهند ملت ایران چه موضعی در برابر تهدید میگیرد  . رهبر انقلاب فرمودند: از این آقایی که آمده (ترامپ) متشکریم ! تشکر به خاطر اینکه زحمت ما را کم کرد و چهره ی واقعی امریکا را نشان داد . آنچه ما در سی و چند سال می گفتیم فساد سیاسی  اقتصادی و اخلاقی و اجتماعی در دستگاه حاکمه امریکا این اقا آمد در دوره انتخابات و بعد انتخابات این را علنی کرد  الان هم با این کارهایی که می کند  بچه 5 ساله را دستبند می زند  نشان می دهد که حقیقت آمریکا چیست  و حقوق بشر امریکا یعنی چه . ایشان اضافه کردند ملت ما راه خود را پیدا کردند و با اعتماد و توکل بر خداوند متعال به راه خود ادامه خواهند داد . ایشان اضافه کرد رحمت خداوند بر امام بزرگوار که همه ی این مسائل را بیان کردند.  امام (ره) هم دشمن را شناخت هم دوست را و هم اهدافشان را بیان کردند . ایشان از خداوند برای جوانان توفیق را طلب کردند و افزودند: شما باید کار های مهمی انجام دهید همانطور که نسل های قبل شما کار های بزرگی را به انجام رساندند ، هنوز کارهای بزرگی پیش رو است که باید با توکل و اعتماد بر خداوند متعال انجام پذیرد .


 


١١:٢٥ - شنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٥    /    عدد : ٥١٦٥٩١    /    تعداد نمایش : ٦٢٢خروج
<#S:tip>

<#S:newsname>

<#L:newssm>