چاپ        ارسال به دوست

اقامه عزای دهه اول فاطمیه سلام الله علیه

به مناسبت دهه ی اول ایام جانگداز فاطمیه مراسم عزایی برای بانوی بزرگوار خانم فاطمه الزهرا  (س ) روز شنبه مورخ 1395/11/23  در نمازخانه سازمان مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی انجام گرفت .


در این مراسم که ابتدا نمازجماعت به امامت روحانیت محترم حاج آقا حسینی ( معاون فرهنگی دفتر نهاد مقام معظم رهبری ) دانشگاه علامه طباطبایی خوانده شد و ایشان در خلال نماز مباحثی در فضایل و کرامات بانو فاطمه الزهرا (س )  مطرح کردند که به شرح زیر می باشد : 1- شخصیت فاطمه الزهرا (س) 2-  زاویه های شخصی زندگانی این بزرگوار که اعم از : شخصی -  اجتماع و برخوردهای خانوادگی همسرداری و فرزند داری و... ایشان بر بحث ولایتمداری این بانو تاکید بسیار داشتند . امثال ) جریان دفاع فاطمه الزهرا (س) بعد از رحلت پیامبر اکرم (ص) برای انتخاب وصی ایشان خاطر نشان کردند که عمق فاجعه را با زبان قاصرمان نمی توانیم بیان کنیم . فاطمه الزهرا (س) یکه و تنها  جان خود را برای دفاع از حریم ولایت فدا کرد . بعضی از تفکرات تفکرات حاکم در جامعه که از زمان امام خمینی (ره) هم وجود دارد این است که چرا باید در خلال مراسم مذهبی و عزاداری از مسائل مختلفی اعم از : سیاسی اقتصادی اجتماعی و ولایت فقیه و... بحث به میان بیاوریم و بلکه به طور خاص باید به عزاداری پرداخته شود . که در پاسخ به این سوال باید گفت که ما از حریم ولایت دفاع میکنیم همانطور که این امر را از فاطمه الزهرا (س) آموختیم چنانکه خودشان دفاع کردند و شهید شدند . امام (ره) فرمودند: سیاست ما عین دیانت ما است و دیانت ما عین سیاست ما است  . در روز 22بهمن که ملت در سراسر ایران بیرون آمدند و شعار های انقلابی سر دادند اینها همه مبین این است که همه گوش به فرمان ولی امر مسلمین جهان  آیت الله سید علی خامنه ای (( مدظله العالی )) هستند  و فقط ندای او می تواند چنین شوری در جامعه و میان مردم بیندازد  . چنانکه ایشان بنابر حوادثی که رخ داد (( سخنان رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا آقای ترامپ)) گفتند مردم در 22بهمن خودشان می دانند چی کار کنند . و این  گفتن لبیک و تجدید بیعتی دوباره با ولایت فقیه است وباید از بصیرت ملت ایران تشکر کرد مردمی نجیب که اینگونه ولایتمدار هستند .  و همه ی این ها همه نشان دهنده ولی امر مسلمین به ولایت است .


بعد از اتمام نماز و سخنرانی روضه ای در سوگ و شرح حالی از سختی و شهادت این بانو ی بزرگوار توسط مداح خاندان اهل بیت آقای احمدی پور انجام گرفت .   و در اثنای این برنامه در محوطه دانشگاه علامه طباطبایی غرفه ای برای عزاداری این ایام جان سوز توسط جمعی از جوانان دوستدار اهل بیت هیئت  دانشجویی اصحاب عاشورایی دانشگاه علامه طباطبایی بر پا شد . که در این غرفه اقدام به پخش روضه و مداحی و پذیرایی شد . (( تا باشد گوشه چشمی از لطف و عنایت بی دریغ این بانوی بزرگوار شامل حالمان شود ))      

                                      

 


١٤:٣١ - شنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٥    /    عدد : ٥١٦٦٢٩    /    تعداد نمایش : ٤٤٣خروج
<#S:tip>

<#S:newsname>

<#L:newssm>