مسجد

مصاحبه با جناب آقای دکتر معتمدی، عضو هیئت علمی و مسئول بسیج اساتید دانشگاه علامه طباطبائی، در خصوص هدف برگزاری نشست تحول در علوم انسانی در دانشگاه
گزارش کامل نهمین نشست دانش‌افزایی اساتید دانشگاه علامه طباطبائی در مشهد مقدس
مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

جشن میلاد حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان، با حضور و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین اکبری اقدم مسئول محترم دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علامه طباطبائی در خوابگاه شهید همت برگزار شد

جشن بزرگ اعیاد شعبانیه در دانشکده ادبیات برگزار شد+گزارش تصويري

جلسه هم انديشي اساتيد دانشكده اقتصاد با عنوان آسيب شناسي بحران‌هاي پولي و بانكي و راه‌حل‌هاي برون رفت از آن برگزار شد

همایش سینما سلطه هالیوودیسم با سخنرانی احمد قدیری در دانشکده مدیریت و حسابداری برگزار شد

يازدهمن نشست تحول در علوم انساني برگزار شد

جلسه هم انديشي اساتيد دانشكده اقتصاد با عنوان آسيب شناسي بحران‌هاي پولي و بانكي و راه‌حل‌هاي برون رفت از آن برگزار مي‌شود

مصاحبه با سرکار خانم دکتر برهمن، در حاشیه نشست دانش‌افزایی اساتید اسفندماه، مشهد مقدس

مصاحبه با جناب آقای دکتر روحی در حاشیه نشست دانش‌افزایی اساتید اسفندماه، مشهد مقدس

غرس نمادین سه اصل نهال درخت گیلاس در محوطه دانشکده ادبیات به مناسبت پانزدهم دیماه روزدرختکاری، و آغاز هفته منبع طبیعی

همایش ملی نقد مبانی سلفی گری با همكاري دفتر نهاد رهبري و با پیام حضرت آیت الله مکارم شیرازی در دانشکده ادبیات و معارف اسلامی افتتاح، و برنامه های این همایش کلید خورد.

دهمين نشست تحول در علوم انسانی در دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه برگزار شد

جشن میلاد فرخنده دخت نبی مصطفی حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) و تکریم مقام زن در سالن شهید مطهری دانشكده ادبیات به میزبانی دفتر نهاد رهبری دانشکده ادبیات برگزار شد.

گزارش کامل نهمین نشست دانش‌افزایی اساتید دانشگاه علامه طباطبائی در مشهد مقدس

دیدار کمیته علمی همایش نقد مبانی سلفی گری با حضرت آیت الله مکارم شیرازی

نهمین نشست تحول در علوم انسانی در دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه برگزار شد

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

متن کامل پاسخ‌های حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای (مدظله العالی) به پرسش‌های دانشجویان در ٩ دیدار

نشست انقلاب اسلامی؛ بیم‌ها، امیدها و راهکارها برگزار شد

اطلاعیه برگزاری سی و نهمین دوره دانش افزایی استادان

جلسه برنامه ريزي و هم افزايي موذنين ، مكبرين و قاريان مسجد امام علی (ع) دانشگاه برگزار شد.

 


  چاپ        ارسال به دوست

اولین جلسه ی شورای هم اندیشی استادان دانشگاه

 

در ابتدای این نشست حجت الاسلام والمسلمین اکبری اقدم، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه،ضمن تشکر از زحمات و پیگیری های  جناب اقای دکتر سلیمی و دکتر ویژه در جهت برگزاری دوره های هم اندیشی استادان ،توجه به علوم انسانی  را یکی از راهبرد های اصلی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه  برشمردند.

در ادامه جناب دکتر ویژه ،دبیر نشست هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاه ،به عنوان دومین سخنران این جلسه ضمن تشکر از برگزاری جلسات این شورا و اشاره به تاثیر مثبت این جلسات ،خاطر نشان کرد: سیاستگذاری برگزاری دوره های هم اندیشی در این جلسات اتفاق خواهد افتاد.

دکتر ویژه پیشنهاد دادند این جلسات حول محوری خاص، در طول یک سال تشکیل شود.همچنین ایشان در ادامه به ارائه ی گزارشی از روند برگزاری برنامه های هم اندیشی در ستالهای گذشته پرداختند.

دکتر نعمت اللهی معاون آموزشی دانشگاه به استقبال خوب اساتید از جلسات هم اندیشی اشاره کردند و کارگاه های هم اندیشی و دوره های دانش افزایی در مشهد مقدس را مثبت ارزیابی کردند.

ایشان از پیامد های جلسات دانش افزایی ،به ایجاد انس و الفت بین استادان و ارتباط گیری موثر ایشان با  هیئت رییسه حاضر در جلسات  اشاره کردند.

 

همچنین در این نشست ، معاون دانشجویی دانشگاه ،دکتر حسین سلیمی بجستانی، به رشدی چشم گیر در جریان نشست های هم اندیشی اشاره کرد و بستر این رشد را نگاه تربیتی به مسئله روزآمد و بیان این دسته از مسائل(مثل ازدواج دانشجویی) در کارگاه معرفی کرد.

 

ایشان مستند سازی را امری مفید و مثبت برشمردند و بر عملی شدن تصمیمات شورای هم اندیشی تاکید کردند.

از دیگر پیشنهادات ایشان ،طرح پیگیری مسائل مبتلابه دانشگاه در قالب مباحث هم اندیشی  بود و موضوعات فرهنگ سازمانی دانشگاه و فرهنگ حل تعارض کار را به عنوان نمونه ای از این مسائل معرفی کردند.

دکتر بجستانی  پیشنهاد دادند محتوای جلسات به بدنه ی نخبه ی دانشجویی نیز منتقل گردد و از دانشجویان دکتری نخبه در این زمینه دعوت بعمل آورد.

در ادامه دکتر اسماعیل زارعی زوارکی،  به عنوان چهارمین سخنران، نشست ها ی هم اندیشی را بسیار تاثیرگذار خواندند .

عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی پیشنهاد داد تا در ضیافت های هم اندیشی استادان از اساتیدی با رده های سنی مختلف بهره گرفته شود و در این جلسات موضوعات چالشی در کنار موضوعات فرهنگی اجتماعی در دستور کار قرار گیرد.

در پایان دکتر حسین سلیمی ریاست محترم دانشگاه گفتند؛ جلسات هم اندیشی و معرفت افزایی با مشارکت و استقبال زیادی از طرف استادان روبه رو شده است و استادان از مدت ها قبل از برگزاری این دوره ها، پیگیر آن هستند.

ایشان پیشنهاد دادند جلسات هم اندیشی و معرفت افزایی در تهران و یا  شهر های اطراف به عنوان مثال در یکی از شهرهای مذهبی به صورت مستمر برگزار گردد.

پیشنهاد دیگر ایشان برگزاری سلسله نشست های هم اندیشی در سه سطح  اول مشکلات و معضلات اجتماعی جامعه ،دوم مسائلی که استادان و دانشجویان در دانشگاه با آنها درگیر هستند و سوم مسائل پایه ای علمی و بنیادی علمی در هم اندیشی ها استفاده شود.

در پایان حجت الاسلام والمسلمین اکبری اقدم پیشنهاد برگزاری یک دوره هم اندیشی با موضوع قرآنی را ارائه نمودند که با استقبال اساتید روبرو شد و موافقت تام  حاضرین تصویب گردید.١٥:٢٦ - دوشنبه ١ آذر ١٣٩٥    /    عدد : ٥٠٨٤٠٠    /    تعداد نمایش : ٧٢٤خروج
<#S:tip>

<#S:newsname>

<#L:newssm>