مسجد

نشست هماهنگی برنامه‌های مسجد امام علی (ع) به مناسبت ایام فاطمیه و دهه مبارک فجر برگزار شد

جلسه برنامه ريزي و هم افزايي موذنين ، مكبرين و قاريان مسجد امام علی (ع) دانشگاه برگزار شد.

مراسم بزرگداشت ٩ دي روز بصيرت و ميثاق امت با ولايت برگزار گرديد.

گزارش سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای اکبری اقدم به مناسبت ولادت امام حسن عسگری (ع)

دومين نشست فعالين فرهنگي مسجد امام علي (ع) دانشگاه در امام زاده ابراهیم (ع) دربند برگزار شد.

جلسه نشست مشورتی فعالین فرهنگی دانشگاه برگزار شد

مراسم بزرگداشت روز مجلس در مسجد امام علی (ع) دانشگاه برگزار شد

جشن میلاد حضرت رسول اکرم (ص) برگزار شد.

دورهمی به صرف یک فنجان کتاب

مراسم غبار روبی مزار شهدای گمنام

طرح هادی

گزارشی از عملکرد فعالیت های مسجد امام علی (ع) در ماه مبارک رمضان

برگزاری جشن نیمه شعبان

گرامیداشت روز جوان و ولادت حضرت علی اکبر (ع)

مراسم بزرگداشت ولادت حضرت ابوالفضل (ع)

بزرگداشت مبعث حضرت رسول اکرم (ص)

مستند زخم تازه در مسجد امام علی (ع) اکران شد.

برگزاری مراسم مولودی خوانی به مناسبت ولادت امام حسن عسگری (ع)

برگزاری مراسم عزاداری به مناسبت شهادت امام رضا (ع)

 


  چاپ        ارسال به دوست

اولین جلسه ی شورای هم اندیشی استادان دانشگاه

 

در ابتدای این نشست حجت الاسلام والمسلمین اکبری اقدم، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه،ضمن تشکر از زحمات و پیگیری های  جناب اقای دکتر سلیمی و دکتر ویژه در جهت برگزاری دوره های هم اندیشی استادان ،توجه به علوم انسانی  را یکی از راهبرد های اصلی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه  برشمردند.

در ادامه جناب دکتر ویژه ،دبیر نشست هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاه ،به عنوان دومین سخنران این جلسه ضمن تشکر از برگزاری جلسات این شورا و اشاره به تاثیر مثبت این جلسات ،خاطر نشان کرد: سیاستگذاری برگزاری دوره های هم اندیشی در این جلسات اتفاق خواهد افتاد.

دکتر ویژه پیشنهاد دادند این جلسات حول محوری خاص، در طول یک سال تشکیل شود.همچنین ایشان در ادامه به ارائه ی گزارشی از روند برگزاری برنامه های هم اندیشی در ستالهای گذشته پرداختند.

دکتر نعمت اللهی معاون آموزشی دانشگاه به استقبال خوب اساتید از جلسات هم اندیشی اشاره کردند و کارگاه های هم اندیشی و دوره های دانش افزایی در مشهد مقدس را مثبت ارزیابی کردند.

ایشان از پیامد های جلسات دانش افزایی ،به ایجاد انس و الفت بین استادان و ارتباط گیری موثر ایشان با  هیئت رییسه حاضر در جلسات  اشاره کردند.

 

همچنین در این نشست ، معاون دانشجویی دانشگاه ،دکتر حسین سلیمی بجستانی، به رشدی چشم گیر در جریان نشست های هم اندیشی اشاره کرد و بستر این رشد را نگاه تربیتی به مسئله روزآمد و بیان این دسته از مسائل(مثل ازدواج دانشجویی) در کارگاه معرفی کرد.

 

ایشان مستند سازی را امری مفید و مثبت برشمردند و بر عملی شدن تصمیمات شورای هم اندیشی تاکید کردند.

از دیگر پیشنهادات ایشان ،طرح پیگیری مسائل مبتلابه دانشگاه در قالب مباحث هم اندیشی  بود و موضوعات فرهنگ سازمانی دانشگاه و فرهنگ حل تعارض کار را به عنوان نمونه ای از این مسائل معرفی کردند.

دکتر بجستانی  پیشنهاد دادند محتوای جلسات به بدنه ی نخبه ی دانشجویی نیز منتقل گردد و از دانشجویان دکتری نخبه در این زمینه دعوت بعمل آورد.

در ادامه دکتر اسماعیل زارعی زوارکی،  به عنوان چهارمین سخنران، نشست ها ی هم اندیشی را بسیار تاثیرگذار خواندند .

عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی پیشنهاد داد تا در ضیافت های هم اندیشی استادان از اساتیدی با رده های سنی مختلف بهره گرفته شود و در این جلسات موضوعات چالشی در کنار موضوعات فرهنگی اجتماعی در دستور کار قرار گیرد.

در پایان دکتر حسین سلیمی ریاست محترم دانشگاه گفتند؛ جلسات هم اندیشی و معرفت افزایی با مشارکت و استقبال زیادی از طرف استادان روبه رو شده است و استادان از مدت ها قبل از برگزاری این دوره ها، پیگیر آن هستند.

ایشان پیشنهاد دادند جلسات هم اندیشی و معرفت افزایی در تهران و یا  شهر های اطراف به عنوان مثال در یکی از شهرهای مذهبی به صورت مستمر برگزار گردد.

پیشنهاد دیگر ایشان برگزاری سلسله نشست های هم اندیشی در سه سطح  اول مشکلات و معضلات اجتماعی جامعه ،دوم مسائلی که استادان و دانشجویان در دانشگاه با آنها درگیر هستند و سوم مسائل پایه ای علمی و بنیادی علمی در هم اندیشی ها استفاده شود.

در پایان حجت الاسلام والمسلمین اکبری اقدم پیشنهاد برگزاری یک دوره هم اندیشی با موضوع قرآنی را ارائه نمودند که با استقبال اساتید روبرو شد و موافقت تام  حاضرین تصویب گردید.١٥:٢٦ - دوشنبه ١ آذر ١٣٩٥    /    عدد : ٥٠٨٤٠٠    /    تعداد نمایش : ٦٩٩خروج
<#S:tip>

<#S:newsname>

<#L:newssm>