مسجد

مصاحبه با جناب آقای دکتر معتمدی، عضو هیئت علمی و مسئول بسیج اساتید دانشگاه علامه طباطبائی، در خصوص هدف برگزاری نشست تحول در علوم انسانی در دانشگاه
گزارش کامل نهمین نشست دانش‌افزایی اساتید دانشگاه علامه طباطبائی در مشهد مقدس
مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

جشن میلاد حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان، با حضور و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین اکبری اقدم مسئول محترم دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علامه طباطبائی در خوابگاه شهید همت برگزار شد

جشن بزرگ اعیاد شعبانیه در دانشکده ادبیات برگزار شد+گزارش تصويري

جلسه هم انديشي اساتيد دانشكده اقتصاد با عنوان آسيب شناسي بحران‌هاي پولي و بانكي و راه‌حل‌هاي برون رفت از آن برگزار شد

همایش سینما سلطه هالیوودیسم با سخنرانی احمد قدیری در دانشکده مدیریت و حسابداری برگزار شد

يازدهمن نشست تحول در علوم انساني برگزار شد

جلسه هم انديشي اساتيد دانشكده اقتصاد با عنوان آسيب شناسي بحران‌هاي پولي و بانكي و راه‌حل‌هاي برون رفت از آن برگزار مي‌شود

مصاحبه با سرکار خانم دکتر برهمن، در حاشیه نشست دانش‌افزایی اساتید اسفندماه، مشهد مقدس

مصاحبه با جناب آقای دکتر روحی در حاشیه نشست دانش‌افزایی اساتید اسفندماه، مشهد مقدس

غرس نمادین سه اصل نهال درخت گیلاس در محوطه دانشکده ادبیات به مناسبت پانزدهم دیماه روزدرختکاری، و آغاز هفته منبع طبیعی

همایش ملی نقد مبانی سلفی گری با همكاري دفتر نهاد رهبري و با پیام حضرت آیت الله مکارم شیرازی در دانشکده ادبیات و معارف اسلامی افتتاح، و برنامه های این همایش کلید خورد.

دهمين نشست تحول در علوم انسانی در دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه برگزار شد

جشن میلاد فرخنده دخت نبی مصطفی حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) و تکریم مقام زن در سالن شهید مطهری دانشكده ادبیات به میزبانی دفتر نهاد رهبری دانشکده ادبیات برگزار شد.

گزارش کامل نهمین نشست دانش‌افزایی اساتید دانشگاه علامه طباطبائی در مشهد مقدس

دیدار کمیته علمی همایش نقد مبانی سلفی گری با حضرت آیت الله مکارم شیرازی

نهمین نشست تحول در علوم انسانی در دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه برگزار شد

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

متن کامل پاسخ‌های حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای (مدظله العالی) به پرسش‌های دانشجویان در ٩ دیدار

نشست انقلاب اسلامی؛ بیم‌ها، امیدها و راهکارها برگزار شد

اطلاعیه برگزاری سی و نهمین دوره دانش افزایی استادان

جلسه برنامه ريزي و هم افزايي موذنين ، مكبرين و قاريان مسجد امام علی (ع) دانشگاه برگزار شد.

 


  چاپ        ارسال به دوست

در نشست بررسی تحول علوم انسانی عنوان شد:


 

سلسله نشست‌های بررسی تحول علوم انسانی با حضور کارشناسان این حوزه و به همت نهاد رهبری دانشگاه علامه طباطبائی در دانشکده اقتصاد این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار عطنا، در ابتدای این نشست، حجت‌الاسلام صادق اکبری‌اقدم، مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه علامه طباطبائی در این نشست با بیان اینکه نهاد رهبری دانشگاه در تلاش است بدون شعار زدگی به تحول علوم انسانی کمک کند، گفت: هنوز جامعه ما تکلیفش مشخص نیست، ما با ابهامات زیادی در حوزه اقتصاد داریم اما تلاش کردیم که در این حوزه کارهایی صورت دهیم برای نمونه ما اقتصاد اسلامی را راه انداختیم. تکلیف بر عهده همه است اما هم بر اساس قانون و هم عرف در برخی حوزه‌ها باید افراد متخصص حضور داشته باشند.

اکبری با تأکید بر اینکه دانشگاه علامه به عنوان متولی علوم انسانی، می‌تواند کمک حال جامعه باشد، تصریح کرد: شخصت‌های زیادی در دانشگاه حضور دارند که در گذشته و حال مسئولیت‌های مهمی داشتند که می‌توانند ظرفیت بزرگی برای تحول باشند. الان حدود ۳۰ نفر از استادان دانشگاه در شورای تحول حضور دارند ما به این جمع‌بندی رسیدیم که با از این ظرفیت در دانشگاه علامه برای تحول در علوم انسانی استفاده کنیم.

به گفته وی پس از جلساتی که با استادان و رؤسای دانشکده‌ها، نشست‌های بررسی تحول در علوم انسانی به صورت دانشکده‌ای برگزار خواهد شد تا از نگاه تخصصی مسائل بررسی شود.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه علامه‌طباطبائی با اشاره به مسائل بنیادین تحول علوم انسانی خاطرنشان کرد: مسائل بنیادین کاری عمقی است و نمی‌توان قطار علوم انسانی را متوقف کرد تا ابتدا کار مبنایی انجام دهیم. ما در تلاش هستیم در هر دانشکده تیمی از استادان آن دانشکده که اعلام آمادگی کنند همچنین در صورت نیاز با بهره گیری از استادان حوزه علمیه، برای کارهای زیر بنایی در تحول علوم انسانی تشکیل دهیم.

وی افزود: جامعه ما پر از مسئله است، ما در تلاش هستیم با کمک دانشکده‌ها، حوزه علمیه و شورای تحول، بحث تحول علوم انسانی را ادامه دهیم.

 همچنین عباس شاکری، رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه‌طباطبائی با اشاره به اینکه مسئله تحول، آنچه که در وزارت علوم با آنچه که در حوزه علوم انسانی است بی‌ربط به یکدیگر نیستند اما وزارت عولم را می‌توان جدا بررسی کرد، اظهار کرد: تمدن و دستاوردهای علمی غرب را نمی‌شود