چاپ        ارسال به دوست

گزارش فعالیت های فرهنگی واحد خواهران نهاد رهبری دانشگاه علامه طباطبایی در ترم جاری (مهر تا آذر ماه 96)

 

 

1- دومین جلسه شورای مشورتی

جلسه شورای مشورتی با حضور حجت الاسلام والمسلمین اکبری اقدم مسئول نهاد رهبری، سرکار خانم میریان مسئول واحد خواهران و جمعی از دانشجویان فعال و رابطین دانشکدهها و خوابگاهها، روز دوشنبه 15 آبان ماه در دفتر نهاد رهبری برگزار گردید.

در این جلسه پس از سخنان مسئول محترم نهاد رهبری، دانشجویان نظرات و پیشنهادات خود را در جهت تقویت برنامه ریزی فرهنگی دفتر نهاد رهبری ارائه نمودند.  

2- مسابقه کتابخوانی «سبک زندگی رضوی»

این مسابقه با موضوع خانواده و ازدواج به مناسبت شهادت امام رضا (ع) ویژه دانشجویان و کارمندان در سطح دانشگاه برگزار گردید.

 

3- مسابقه صحیفه سجادیه

به مناسبت شهادت امام سجاد (ع)، گزیده ای از فرازهای صحیفه سجادیه به همراه سوالات مسابقه بین دانشجویان خوابگاه رحیمی توزیع شد و در پایان به سه نفر از برگزیدگان جوائزی اهداء گردید.

 

4- مسابقه احکام

این مسابقه با طرح سوال از سوی امام جماعت خوابگاه فرهمند برگزار گردید که به سه نفر از دانشجویانی که پاسخ صحیح داده بودند جوائزی اهداء گردید.

 

5- برپایی سفره حضرت رقیه (س)

این مراسم با مداحی و مرثیه سرایی اهل بیت (ع) همراه بود که در پایان مراسم دانشجویان از سفره حضرت رقیه (ع) پذیرایی شدند.

 

 

 


 

 

6- کارگاه «دانستنیهای آینه و شمعدان»

این کارگاه با محوریت روانشناسی زن و مرد و رازهای جذابیت، با حضور سرکار خانم روحی در روزهای شنبه به مدت سه جلسه از ساعت 30/20 در نمازخانه خوابگاه ولیعصر برگزار گردید.

 

 

7- کارگاه «درگوشی های دخترانه»

موضوعاتی همچون: مهارتهای زندگی مجردی، رازهای جذابیت، مهارتهای زندگی دانشجویی و ارتباط موثر در جلسات کارگاه مطرح شد. این کارگاه در دو جلسه با حضور سرکار خانم درمان در خوابگاه معینیان برگزار گردید.

 

 

8- کارگاه «مهارتهای ارتباط دختر و پسر»  

این کارگاه با موضوع بایدها و نبایدها در روابط دختر و پسر، پیامدهای دوستی و آسیب شناسی روابط دختر و پسر روزهای یکشنبه در دو جلسه در نمازخانه خوابگاه معینیان برگزار گردید. در این کارگاه سرکار خانم سقایت سخنرانی نمودند. 

 

 

9- کارگاه «شیرین ترین انتخاب»

این کارگاه با محوریت معیارهای انتخاب همسر و مهارتهای خواستگاری موفق با حضور سرکار خانم میریان در روزهای سه شنبه و پنجشنبه هر هفته در خوابگاههای فرهمند، سلامت و عضدی برگزار گردید که با استقبال زیاد دانشجویان همراه بود.

 

 

10- کارگاه «پاسخگویی به شبهات»

در این کارگاه سرکار خانم چهره گشا در زمینه مباحث اعتقادی، سیاسی و حقوقی به ارائه مطالب پرداخته و در ادامه کارگاه به پرسش­های دانشجویان پاسخ دادند . این کارگاه روزهای شنبه به مدت سه جلسه در خوابگاه سلامت برگزار گردید.

 

11- کارگاه «فلسفه دین»

این کارگاه با موضوع احکام و آداب الصلوه با حضور سرکار خانم نصیری در همه خوابگاههای خواهران برگزار گردید. در این برنامه خانم نصیری ضمن ارائه مباحث مربوطه به سئوالات دانشجویان پاسخ دادند.

 

12- کارگاه «خودآگاهی»

این کارگاه در جهت توانایی و شناخت دانشجویان از خصوصیات خود، نقاط ضعف و قوت، خواسته ها، ترس­ها و ... با حضور سرکار خانم روحی روزهای یکشنبه هر هفته به مدت 3 جلسه در خوابگاه رحیمی برگزار گردید. به دلیل استقبال دانشجویان، ادامه مباحث به ترم بعدی موکول گردید.  

 

13- برگزاری دو  اردوی یک روزه کهف الشهدا

اردوها در روز جمعه17 آذر ماه با حضور 40 نفر از دانشجویان خوابگاه سلامت و دیگری در  24 آذر ماه با حضور 100 نفر از تمامی خوابگاههای خواهران برگزار گردید.

دانشجویان پس از قرائت دعای ندبه در کنار شهدای گمنام و صرف صبحانه، از فضای اطراف کهف استفاده نموده و سپس به سمت خوابگاهها حرکت نمودند. در این اردوها حاج آقا غلامی؛ امام جماعت خوابگاه سلامت دانشجویان را همراهی نمودند.

 

 


 

 


 


14- برگزاری مراسم جشن شب یلدا

این مراسم در تمام خوابگاه های خواهران

برگزار گردید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


٠٩:١٤ - دوشنبه ١١ دی ١٣٩٦    /    عدد : ٥٣٣٥٧٩    /    تعداد نمایش : ٥٩٩خروج
<#S:tip>

<#S:newsname>

<#L:newssm>