چاپ        ارسال به دوست

بازدید دانشجویان دانشکده اقتصاد از موزه ی عبرت توسط نهاد رهبری دانشکده

معاونت نهاد رهبری در دانشکده اقتصاد طی مصاحبه ای اعلام کرد: موزه عبرت ایران که در زمان پهلوی ساخته شده طراحی آن به گونه ای بوده که از آن به عنوان زندان استفاده می شده است.

حجت الاسلام و المسلمین ابوالفضل جعفری در ادامه توضیح داد و گفت:  در زمان پهلوی دوم کمیته ای به اسم کمیته ی ضد خرابکاری تشکیل شد که مبارزین انقلابی را در این زندان نگه داری میکردند. مبارزین در بدو دستگیری با چشمان بسته، ضرب و شتم و تحقیر به این زندان منتقل می شدند و آنها را مورد بازجویی های سختی قرار میدادند و شکنجه میکردند تا بتوانند از آنها اعتراف بگیرند.

وی افزود: دفتر نهاد رهبری به منظور اینکه دانشجویان نسل سوم با بخش و گوشه ای از خیانت ها یی که رژیم پهلوی انجام دادند برآن شد که بازدیدی را از موزه انجام دهیم که الحمدلله تعدادی از دانشجویان خواهر ثبت نام کردند.

ایشان در ادامه اظهار کرد: قالب دانشجویانی که در این بازدید حضور داشتند اذعان داشتند که بازدید از این مکان موجب روشنگری از بخشی از جنایت های رژیم پهلوی بود که چگونه مبارزین انقلاب رو شکنجه می دادند. که در نهایت بازدید از این موزه بسیار مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت.

  


 

 

 


 


٠٩:١٢ - شنبه ٢١ بهمن ١٣٩٦    /    عدد : ٥٣٥٣٩٤    /    تعداد نمایش : ٣٣١خروج
<#S:tip>

<#S:newsname>

<#L:newssm>