مسجد

برگزاری کارگاه جریان شناسی توسعه در دانشگاه علامه طباطبائی به همت و تلاش نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علامه طباطبائی
نشست هم اندیشی دانشجویان برای بررسی نقش دانشگاهیان در تبیین و تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی برگزار شد
حجت‌الاسلام اکبری‌اقدم در برنامه تلوزیونی «یه روز تازه» : حضور فعال در عرصه علم و پژوهش، یکی از مصادیق اقدامات جوانان برای تحقق بیانیه گام دوم است

نخستین نشست از سلسله نشست های آموزش کاربردی قرآن کریم، دوشنبه04/09/98 ، قبل از نماز ظهر در مسجد امام علی(ع) برگزار شد.

مباحث کاربردی ازدواج طبق یکشنبه ها، این هفته نیز توسط دکتر نعیمی بعد از نماز عصر در مسجد امام علی(ع) ارائه شد.

بیان الگوهای قران طبق روال شنبه ها، این هفته بعد از نماز عصر در مسجد امام علی (ع) برگذار شد.

تجلیل مقام شامخ حضرت آیت الله علامه سید محمدحسین طباطبائی(ره) و گرامیداشت یاد این استاد فرزانه در مسجد امام علی (ع) در ایام رحلت ایشان

روز یکشنبه اولین جلسه کارگاه با موضوع ازدواج موفق با سخنرانی دکتر نعیمی بعد از نماز عصر در مسجد امام علی علیه السلام برگزار شد

حرکت دسته عزاداری در روز شهادت امام حسن مجتبی (علیه السلام)

گزارش اولین نشست از سلسله نشستهای هم اندیشی استادان با موضوع «مسئولیت دانشگاه در قبال هنجارها و ناهنجاری های فرهنگی اجتماعی، با تأکید بر راهبردها و اقدامات عملیاتی»

مراسم احیای شب‌های قدر در مسجد امام علی (ع) دانشگاه برگزار شد

ضیافت اندیشه کارکنان ویژه ماه مبارک رمضان1398

جلسه معارفه مسئول هیئت فرهنگی، مذهبی امام علی (ع) دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد

سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین اکبری اقدم به مناسبت بزرگداشت روز کارگر و فرارسیدن ماه مبارک رمضان

نشست تخصصی آسیب‌شناسی بحران‌هاي پولي و بانكي و راه‌حل‌هاي برون‌رفت از آن در دانشكده اقتصاد برگزار شد

مراسم معارفه مدیر اجرایی جدید دفتر نهاد رهبری دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد

جشن میلاد حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان، با حضور و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین اکبری اقدم مسئول محترم دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علامه طباطبائی در خوابگاه شهید همت برگزار شد

جشن بزرگ اعیاد شعبانیه در دانشکده ادبیات برگزار شد+گزارش تصويري

جلسه هم انديشي اساتيد دانشكده اقتصاد با عنوان آسيب شناسي بحران‌هاي پولي و بانكي و راه‌حل‌هاي برون رفت از آن برگزار شد

همایش سینما سلطه هالیوودیسم با سخنرانی احمد قدیری در دانشکده مدیریت و حسابداری برگزار شد

يازدهمن نشست تحول در علوم انساني برگزار شد

مصاحبه با سرکار خانم دکتر برهمن، در حاشیه نشست دانش‌افزایی اساتید اسفندماه، مشهد مقدس

مصاحبه با جناب آقای دکتر روحی در حاشیه نشست دانش‌افزایی اساتید اسفندماه، مشهد مقدس

 


  چاپ        ارسال به دوست

نشست تخصصی آسیب‌شناسی بحران‌هاي پولي و بانكي و راه‌حل‌هاي برون‌رفت از آن در دانشكده اقتصاد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علامه طباطبائی، نشست تخصصی آسیب‌شناسی بحران‌هاي پولي و بانكي و راه‌حل‌هاي برون‌رفت از آن در 10 اردیبهشت ماه در دانشكده اقتصاد برگزار شد. در ابتدای جلسه حجت‌الاسلام‌والمسلمین جعفری معاون نهاد رهبری دانشگاه اقتصاد ضمن تشکر از اساتید محترم که در این جلسه شرکت کردند به تشریح موضوع نشست که به آسیب‌شناسی نظام پولی و بانکی و راه‌حل‌های برون‌رفت از آن از منظر اقتصاد متعارف و اقتصاد اسلامی اشاره نمودند. همچنین برگزاری این دست نشست‌ها را از رسالت‌های دفتر نهاد رهبری در دانشگاه دانستند.


 حجت‌الاسلام‌والمسلمین جناب آقای دکتر توسلی با بیان اینکه در بحث بحران مشروعیت و بحران پولی و بحران بانکی که هم‌اکنون با آن درگیر هستیم باید باید ببینیم چه برنامه‌هایی باعث شده که سیاستمداران اقتصادی ما خودشان را لایق این سیاست‌های اقتصادی می‌دانند و هیچ ابایی از عواقب این سیاست‌ها در عرصه اقتصاد ندارند.

این عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد در ادامه افزودند؛ اگر سیاستمداران اقتصادی و مشاوران فقه درک صحیح‌تری از مسئله پول و شناخت پول داشتند و آن را می‌پذیرفتند باید از مردم عذرخواهی می‌کردند. پس ما باید اول اندیشه‌ها را تغییر بدهیم. تا زمانی که این اندیشه‌های موجود پولی و بانکی در بانک مرکزی وجود دارد هیچ سیاستی نتیجه نخواهد داد.

جناب آقای دکتر شاکری سخنران بعدی نشست با بیان اینکه سیاستمداران ما از رها کردن متغیرهای کلیدی بی‌ثباتی در اقتصاد ایجاد کردند و بخشی از نقدینگی رو به‌صورت پسیو ارائه کردند. این مسئله فقط با تغییر سیاست درست می‌شود. در دولت‌های مختلف سیاست‌های پولی و بانکی به‌صورت یکسان باعث افزایش نقدینگی شده؛ چون همه به‌نوعی به رهاسازی متغیرهای کلیدی اعتقاد داشته‌اند و آن را انجام داده‌اند. 

ایشان افزودند در مسئله بحران بانکی، بنده اعتقاد دارم ما در مورد بانک‌هایمان بحران نداریم بلکه باید شفافیت ، اجرای قانون و پرهیز از فساد داشته باشیم. این مسئله از هر چیزی برای نظام بانکی ما مهم‌تر است.

 در پایان جناب آقای دکتر مجاهدی بیان نموند که وقتی مردم پول را به‌عنوان یک قرارداد اجتماعی می‌پذیرند و انتشاردهنده آن اعم از دولتی یا بانک‌های تجاری یا بانک‌های خصوصی در انواع شکل پول در حقیقت یک انحصارگر هستند و ذاتاً انحصارگر هستند و این سؤال جدی مطرح می‌شود که در اقتصاد آیا انحصارگر می‌تواند به‌عنوان نفع شخصی خودش پول بیشتری را در جامعه تزریق کند تا خودش نفع بیشتری بکند؟

عضو هیئت علمی گروه اقتصاد بازرگانی افزودند،  اگر خلق اعتبار بانکی را جلوگیری کنیم و اگر دولت‌ها را هم برای پول جدید خلق کردن جلوگیری کنیم .همچنین اگر کسری بودجه خود را از جیب بانک مرکزی پرداخت نکنند و پایه پولی رشد نکند و نقدینگی رشد نکند مطمئناً قیمت‌ها کاهش پیدا می‌کند و اگر قیمت‌ها کاهش پیدا بکند حجم پول حقیقی نیز افزایش پیدا می‌کند.

 

 


گزارش تصویری: یوسف حقی

نهاد رهبری دانشگاه


١٦:٢٠ - يکشنبه ١٥ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ٥٥٢٧٨٦    /    تعداد نمایش : ٣٢١خروج
<#S:tip>

<#S:newsname>

<#L:newssm>