روز وحدت حوزه و دانشگاه سخنرانی حجت الاسلام جعفری در مسجد امام علی

همزمان با بیست و هفتم آذر روز وحدت حوزه و دانشگاه سخنرانی حجت الاسلام جعفری در مسجد امام علی

 

در سالگرد شهادت شهید مفتح(ره) که به روز وحدت حوزه و دانشگاه نام گذاری شده حجت الاسلام جعفری با گرامیداشت مقام شهید بزرگوار مفتح گفت: نام گذاری سالگرد آسمانی شدن شهداء به مناسبت های علمی و اندیشه ای هویت ویژه و ارزنده ای می دهد ، تلفیق روز وحدت حوزه و دانشگاه با شهید مفتح از این مصادیق است.

وی گفت: حوزه و دانشگاه هیچگاه از یکدیگر تفرقه و جدایی ندارند و نامگذاری این روز به صورت نمادین به معنای یادآوری این پیوند و وحدت است. اگر امروز بخواهیم به صورت مصداقی پیوند حوزه و دانشگاه را به طور عملی ببینیم می توان به موسسه پژوهشی امام خمینی(ره) که محصول هدایت و راهبری استاد فرهیخته مرحوم آیت الله مصباح یزدی(ره) می باشد اشاره کرد و آثار و تولیدات مکتوب و نرم افزاری این موسسه را نتیجه وحدت و پیوند مبارک حوزه و دانشگاه نام برد. اما متاسفانه این محصولات و آثار فاخر چه در این موسسه و چه در حوزه علمیه  به مخاطبین به طور شایسته ای معرفی نمی گردد. ما امروزه گنجینه های منتشره بسیار خوب و کارامدی در اختیار داریم که دانشگاهیان و بدنه علمی کشور غالبا از آنها بی اطلاع یا کم اطلاع هستند و باید برای این مهم برنامه ریزی صورت گیرد.

 

وی در ادامه با تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(س) گفت: این وجود نورانی در عین غربت و گمنامی و عمر کوتاه خود بیشترین خدمت را به اسلام و تشیع کرده و شهادت غریبانه و قبر مخفی خود را به عنوان یک رمز و سوال در طول تاریخ بشریت مایه اقتدار و حقانیت اهل بیت (ع) به ودیعه گذاشته است. وی با بیان حدیثی از وجود مبارک زهرای مرضیه (س) بیان کرد: که حضرت می فرمایند: چنانچه بنده ای عبادت خالصانه خود را به خدای متعال عرضه کند حضرت باریتعالی بهترین و با فضیلت ترین مصلحت بنده اش را برای او مقدر خواهد فرمود.  امروزه در دنیای پر هیاهوی مادی صرف، آدمها به دنبال بهتربن ها هستند و عبادت معبود خود را فدای به دست آوردن بهترین ها می کنند در حالی که خالق هستی سنت خود و عملکرد خودش را بر مبنای شدت اهمیت و اخلاص بنده هایش به عبادت خویش قرار داده است.

 

 

 

 

کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *