مراسم اختتامیه "پویش ملی در بهشت" در سالن اجتماعات نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها برگزار شد.

 


مراسم اختتامیه "پویش ملی در بهشت" به دلیل محدودیت‌های کرونایی با تعداد محدودی از برگزیدگان روز یکشنبه ۱۷ مرداد از ساعت ۱۱:30 الی ۱۲:45 در سالن اجتماعات نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها برگزار شد.

طی ۲ ماه برگزاری پویش ملی در بهشت، بیش از ۲۴۰ هزار نفر از دانشگاهیان، اعم از اساتید، کارکنان و دانشجویان در محورهای ۶ گانه پویش ملی در بهشت شرکت کردند و برنامه‌ها توسط ۵ عضو کمیته انتخاب برترین‌های پویش ملی در بهشت ارزیابی و داوری شدند و رتبه‌بندی منتخبان محورهای اصلی پویش در دو بخش شرکت‌کنندگان و برگزارکنندگان انجام شد.

مراسم اختتامیه "پویش ملی در بهشت" با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، معاونان و مدیران ستادی نهاد و برخی از مسئولان دفاتر نهاد در دانشگاه‌های سراسر کشور، برگزیدگان پویش و تنی چند از اصحاب رسانه برگزار که طی این برنامه سخنرانان به ایراد نظر و سخن پرداختند.

حجت‌الاسلام میراحمدی معاونت محترم منابع انسانی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها

 مهمترین اصل تشخیص تکلیف اولویت دار است

تکالیف متعدد در زمان‌های مختلف برعهده‌ی ماست مهم این است که درشرائطی که به وجود بیاید ببینیم در آن شرایط چه تکلیفی و چه مسئولیتی برعهده‌ی ماست این خیلی مهم است.  این‌که چه کاری اولویت دارد بسیار مهم است  تشخیص مهم‌ترین تکلیف بسیار مهم می‌باشد هر کاری را نمی‌توان انجام داد مخاطبین اصلی ما در دفاتر نهاد دانشگاه‌ها دانشجویان هستند چهار میلیون استاد و دانشجو مخاطبین اصلی هستند در فضای مجازی پرداختن به این مسئله شروع مبارکی است.

خوض الناس بالشی‌ء مقدمه  الکائن

 فرورفتن و درگیر شدن آدم‌ها مقدمه‌ای برای شروع آن کار است اگر حضرت آقا بحث فضای مجازی را مهم و ویژه می‌دانند ما هم باید به‌طور جد دنبال این کار باشیم کسانی که امروز تقدیر می‌شوند در مرحله اول پویش در بهشت تراز نیستند بلکه شروع به کار مطلوب آنان است.

حجت‌الاسلام تقوی ریاست محترم ستاد مرکزی پویش در بهشت

این پویش باید شروع می‌شد با سختی‌ها و گاردهای بسته شروع شد در فضای مجازی هنوز انس نگرفته‌ایم انس با فضای مجازی نباید رها شود و باید مقدمه‌ای برای فضای فیزیکی باشد نگاه به پویش یک حرکت ابتدایی بوده و نه تکاملی. حدود بیست تا سی هزار دانشجو را در فضای مجازی به‌صورت فعال داشتیم که دو سه هزار رویداد فرهنگی رقم خورد .

 

مرتضی فاضلی رئیس مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان و  دبیر "پویش ملی در بهشت"

باید حاکمیت مستقل در فضای مجازی را  برنامه‌ریزی کنیم

 امروز پایان پویش نیست بلکه آغاز رزمایش است برای ورود نهاد به فضای فعال‌تر و پویاتر و جریان‌ساز تر در فضای مجازی و کمتر از ده روز آینده پویش دوم آغاز خواهد شد و پویش‌های چهار چهارم و پنجم نیز در ادامه خواهد آمد.

وی افزود: در مورد تدوین فلسفه ورود نهاد به پویش‌ها می توان گفت در طول سالیان گذشته با یک حضور نه‌چندان تعیین‌کننده نهاد در فضای مجازی روبرو بودیم اما باید حاکمیت مستقل در فضای مجازی را  برنامه‌ریزی کنیم و این حاکمیت را برعهده بگیریم تا زمانی ‌که نهاد نقش‌آفرینی مؤثری داشته باشد.

 باید سه لایه را دنبال کنیم اول:  لایه آموزشی، دوم: محیط سرویس و خدمات دهی است باید تلاش کنیم بیشتر فعالیت‌های  نهاد نمایندگی را روی نیاز مخاطب و سرویس‌ دهی به دانشجویان متمرکز کنیم فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی ما در حوزه سرویس‌دهی و خدمات باشد کسانی که در حیطه محتواها و سخنرانی قوی هستند باید تولیدات انجام دهند که در فضای مجازی ارائه شود فلسفه و چگونگی ورود ما به پویش در بهشت این بود که آموزش‌ها وقتی می‌خواهد به نقطه بهره‌برداری برسد برداشت نمی‌کنیم و نتیجه نمی‌گیریم استمرار و تداوم آموزش ها را نداریم و در طول زمان انرژی آن از دست می‌رود و احساس شد زبان فضای مجازی فضای پویش ماست.

پویش در بهشت یک طرح راهبردی است که چندین‌بار در طول سال آموزشی برگزار می‌شود و رزمایش خواهیم داشت همه دفاتر در این پویش خبرها و فعالیت‌های خود را به‌صورت مستقیم و بدون دخالت ستاد بارگذاری کردند دوره‌های آموزشی خبرنویسی و غیره را در این رزمایش برگزار کردیم قریب به صد و شصت نفر آموزش داده شدند و در طول دو دوره هشت ساعته در مجموع تا امروز 2868 برنامه در قالب پویش برگزار شد اما استاندارد برنامه‌ها با هم یکسان نیست فقط دنبال رزمایش بودیم.  بیش ‌از چهارصد برنامه که در استاندارد پویش بود شناسایی شد و داوری‌ها براساس این‌ها صورت گرفت و برترین‌ها جوایزی را دریافت خواهند کرد .

ملاک انتخاب برترین‌ها در این رزمایش بر اساس شاخص‌های محیط رزمایش بوده‌است ملاک انتخاب برترین ها رسیدن گزارش‌های مستند بوده و صرف گذاشتن خبر بر روی پلتفرم ملاک انتخاب نبوده ‌است. .

حجت‌الاسلام و المسلمین رستمی ریاست محترم نهاد مقام ‌معظم رهبری در دانشگاه‌ها

نهاد بناست در هرجایی‌که مخاطبین دانشگاهی حضور دارند حضور موثر و نقش آفرین داشته باشد.

امروزعنصر حضور پررنگ و جدی در فضای مجازی به‌عنوان یک اصل مورد توجه می‌باشد آمارها و پایش‌های چند ساله اخیر این معنا را تأیید می‌کنند که حضور و سرگرمی‌ها در فضای مجازی پررنگ است و نهاد بناست در جایی‌که مخاطبین آن حضور دارند حضور داشته باشد. آموزش‌های مجازی هم در حیطه فضای مجازی باید جدی گرفته شود

با کرونا فضای مجازی  همه را مجبور به حضور در این فضا کرد آموزش مجازی، تبلیغ مجازی و قالب‌های دیگر که در این فضاها میسر بود مورد توجه قرار گرفت. بدون حضور کنشگرانی که زبان فضای مجازی را می‌شناسند و مسلط بر آن هستند کار در فضای مجازی اثربخش نخواهد بود لذا آموزش،گردآوری، شناسایی و متصل کردن آن‌ها به یکدیگر کارهایی  است که در این پویش انجام گرفت و باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد. این امر باعث انگیزش بیشتر فعالیت در فضای مجازی می‌شود شناسایی ظرفیت‌ها و در گامهای بعدی شبکه‌هایی که تحت آموزش قرار می‌گیرند و به‌ طور خاص تبدیل به کنشگران فضای مجازی می‌شوند.

وی افزود: در فضای مجازی هر کسی یک رسانه است و دارای ظرفیت تخاطب با عموم است این شکل پویش و پویش‌های دیگری که طراحی می‌شود باید با یکدیگر هم‌افزایی و هماهنگی داشته باشند تا تبدیل به ظرفیت و مهارت و توانمندی های بزرگ  در بازار عرضه توانمندیها و اثر گزاری در این فضا گردد. لازمه این قوی شدن و اثر گزاری جدی جبهه انقلاب اسلامی تجهیز به مهارتها، شناخت عرصه و میدان و هم آوایی و همکاری است که این پویش و نظائر آن کمک خواهد کرد تا به این توانمندی برسیم.

در ادامه آقای فاضلی  دبیر "پویش ملی در بهشت" با معرفی دفاتر برتر در محورها و رشته های مختلف افزود: 135 دفتر در پویش فعالیت قابل توجه داشتند.  

دفاتر برتر عبارتند از: دفتر نهاد دانشگاه علوم پزشکی کرمان، و دفتر نهاد دانشگاه شهرکرد

دفاتر برگزیده: دفتر نهاد دانشگاه ملایر، دفتر نهاد دانشگاه آزاد اسلامی چهار محال بختیاری

دفاتر شایسته تقدیر: شامل 84 دفتر می باشد

دفاتری که در اختتامیه پویش مورد تقدیر قرار گرفتند عبارتند از: دفتر نهاد دانشگاه علوم پزشکی کرمان، دفتر نهاد دانشگاه محقق اردبیلی، دانشگاه فرهنگیان کردستان و لرستان، دفتر نهاد دانشگاه علامه طباطبائی تهران، دفتر نهاد دانشگاه تربیت مدرس تهران، دفتر نهاد دانشگاه فرهنگیان قزوین. دفتر استانی چهار محال و بختیاری، دفتر نهاد دانشگاه تبریز، دفتر نهاد علوم پزشکی ارومیه، دفتر نهاد دانشگاه ایلام، اراک،خراسان جنوبی، آذربایجان شرقی، اردبیل، بوشهر،

برای اطلاع از اسامی کامل دفتر حائز رتبه می توانید به سایت نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاهها مراجعه فرمایید.  

 

کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *